התקשרו: 03-5743466

מנהל נוע ידע והמכון

ארתורו קליינבורד, מורה מוסמך בכיר לחינוך גופני בעל תואר ראשון (B.Ed מכללת וינגייט ) סיים את לימודיו בשנת 1988.

בשנת 1990 החל את פעילותו בגני הילדים כמורה לחינוך גופני ולאחר מספר שנים קיבל אישור רשמי ממשרד החינוך להפעיל את תכניות הלימוד במסגרת הגנים השונים. כיום מפיץ את אמונתו לפעילות גופנית כדרך חיים, באמצעות מורים מקצועיים בגני ילדים עירוניים (באישור של משרד החינוך) מעונות יום וגנים פרטיים.

ארתורו נמנה בין החלוצים בארץ בהחדרת החינוך הגופני בגני הילדים ופיתוח תכניות פעילות ייחודיות לגיל הרך .

בשנת 1992 הקים ברמת גן את המרכז הראשון שנתן מצד אחד מענה לילדים הזקוקים לתנועה על מנת לסייע בהתמודדותם עם קושי התפתחותי רגשי ומצד שני חוגים חווייתיים המכוונים לכלל האוכלוסייה, תוך שימת דגש על הנאה וחיזוק השלד באמצעות פעילות מוטורית בעלת גוון רחב ויצירתי.

בשנת 1994 הקים את המרכז השני בגבעת שמואל במסגרת מתנ"ס מרחב.

כיום מתאמנים במרכזים שבניהולו קרוב ל- 250 ילדים בגילאים שונים, החל מגיל שנתיים ועד כיתות יסוד.

בשנת 2002 סיים את לימודיו כמאבחן דידקטי בגישה הרב תחומית בסמינר הקיבוצים. בהמשך סיים את לימודיו כמורה לספורט טיפולי – בוגר מכללת וינגייט. בעקבות סיום לימודיו כמורה לספורט טיפולי.

ארתורו פיתח שיטת טיפול הפועלת בהצלחה בשם:
P.S.M.T- Personality and Senso-Motoric Treatment

השיטה מיועדת לטיפול בילדים עם קושי בתיאום חושי-תנועתי, שלרוב הם בעלי אינטליגנציה תקינה, אך בשל קשייהם צוברים כישלונות וחוויות בלתי נעימות שמביאות לפיתוח קשיים חברתיים ובעיות רגשיות אשר דורשות התייחסות ראשונית. ברגע שהילדים ירגישו טוב עם עצמם יוכלו להתמודד עם משימות חדשות ולעבור לשלב הבא, התמודדות עם הקשיים המוטוריים תוך מתן חיזוק לתפקודים החושיים.

בשנת 2010 השלים את לימודיו בתואר השני – M.A בחינוך והתמחות בחינוך מיוחד.

בכך הצליח באמצעות לימודיו האקדמאיים, לחבר את שני המעגלים המתקיימים זה לצד זה: המעגל הקשור להתפתחות התנועתית והיכולת המוטורית של הילד ,לצד המעגל של התפתחותו השכלית והיכולת הקוגניטיבית והסימביוזה המתקיימת בין השניים.

*ארתורו הופיע בערוץ 2 בתוכנית הבוקר "לחיות טוב" בהנחיית משה דץ וסיגל שחמון, במסגרת פאנל מומחים הפועלים ומטפלים בילדים עם הפרעות קשב.

*ארתורו חבר בעמותה לפעילות גופנית מותאמת (ספורט טיפולי)

פועל בשיתוף פעולה עם מחלקות להתפתחות הילד בקופות החולים השונות כמו כן, מקיים קשרים מקצועיים עם מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת, פסיכולוגים חינוכיים וקליניים.

*בנוסף, הנחה סדנאות למורים, גננות ומנהלות מעונות בנושאים שונים, כגון: ליקויים התפתחותיים, זיהוי ואיתור קשיים מוטוריים ונושאים הקשורים להתפתחות הילד בכלל.  השתלב בהרצאות בתחום אימון ילדים במסגרת השלוחה של ווינגייט באוניברסיטת ת"א.

*מנחה ומדריך מורים לחינוך גופני בזמן הסטאז' הלומדים ספורט טיפולי במכללה לחנ"ג ע"ש זינמן במכון וינגייט.

*הופיע לאחרונה בחדשות של ערוץ 2 בכתבה של כתבת החינוך, יעל אודם, לצד פרופ' דני נמט, מנהל בית החולים מאיר בכפר סבא, בנושא ההשלכות החמורות הבריאותיות הנגרמות כבר מגיל צעיר כתוצאה מהעדר תנועה.

*קיים לאחרונה הרצאות בפני קהל סטודנטים לפיזיותרפיה שנה ד' מאוניברסיטת חיפה ופיזיותרפיסטים וותיקים מקופת חולים מכבי בנושא ייחודיות שיטת הטיפול לילדים עם צרכים מיוחדים.

*בשנת 2019 החל להרצות במכללה האקדמית בוינגייט לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון ומתמחים בתרפיה בספורט וחינוך מיוחד בניהולה של  ד"ר יזדי-עוגב אורלי.

*בשנת 2021 הוזמן להשתתף כמרצה אורח במגמת החינוך הגופני לגיל הרך במכללת סמינר הקיבוצים.

י

ארתורו נמנה בין החלוצים בארץ בהחדרת החינוך הגופני בגני הילדים ופיתוח גישה ייחודית בתחום הספורט הטיפולי.

דילוג לתוכן